بهبود گیاهی یبوست

با ضمانت مرجوع تا 10روزپس از مصرف و بازگرداندن کل مبلغ
نظام پزشکی:69405
دکتر محمد مهدی مظهری

یبوست بیماری مزمن و شایع می باشد که در سالهای اخیر ابتلا به آن بسیار رایج شده است. می‌توان گفت در هر خانواده احتمالاً یک یا چند نفر به بیماری یبوست مبتلا می‌باشند. اگر یبوست سریعا کنترل نشود برای افراد مشکلات متعدد را  همراه خواهد داشت. یبوست می‌تواند باعث بروز بیماری های بواسیر، شقاق، لک های پوستی و حتی بیماری های عفونی و یا منجر به افسردگی شود. هرچند اصلاح روش تغذیه برای کنترل یبوست بسیار مهم است ولی باید تاکید کنیم که بیماری یبوست مزمن صرفاً با اصلاح رژیم غذایی، کنترل نمی‌شود و لازم است در کنار مراقبت های خوراکی شما از گیاهان خاص و کمیاب که تاثیر به سزایی بر عملکرد دستگاه گوارش دارد استفاده نمایید. مرکز گیاهی حکیم پاشا با الهام گرفتن از تجربه حاج حسن زکی مَرائی (حکیم سنه1280 ه ق) و دانش دکتر محمد مهدی مظهری متخصص طب گیاهی، گیاهانی را در قالب یک محصول ضد یبوست به شما ارائه می‌دهند. این محصول قدرت بسیار بالایی برای کنترل و بهبود یبوست دارد. در ادامه در مورد بیماری یبوست توضیح می‌دهیم ...

درمان گیاهی بواسیر
مشخصات پکیج گیاهی یبوست
درمان بواسیر
طول کشیدن معالجه را دو سبب خواهد بود: نادانی پزشک یا نافرمانی بیمار 
مجموعه حکیم پاشا با نظارت دکتر محمد مهدی مظهری و بهره گیری از کتب و نسخ به جامانده از جدّ خود حکیم حاج حسن زکی مَرائی (سنه 1280 ه ش) و همچنین تلفیق طب سنتی با رشته گیاه درمانی Herbal Medicine  فعالیت خود را از سال 1383 شروع کرده و قصد دارد در راستای افزایش سطح سلامتی هموطنان و با استناد به رفرنس های علمی روز دنیا از جمله  German commission E monographs / PDR for herbal medicine و فارماکوپه های گیاهی و ... سهم کوچکی در عرصه سلامت و آموزش مهارت های سالم زیستن ارایه نماید. در ادامه محصولاتی برای کنترل گیاهی یبوست به شما پیشنهاد داده می‌شود. در انتهای همین صفحه یک رژیم غذایی برای بیماران علاقه مند به کنترل گیاهی یبوست آماده شده که بصورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.
حکیم زکریای رازی
مشخصات پکیج درمان گیاهی بواسیر
یبوست چیست؟

یبوست یک بیماری مربوط به سیستم گوارش است، که در آن فرد برای خروج مدفوع با سختی روبرو است. در بیشتر موارد یبوست به دلیل جذب زیاد آب توسط کولونی اتفاق می افتد که آنرا از مواد غذایی به خود می‌گیرد و باعث می‌شود، غذا از طریق دستگاه گوارش آهسته تر حرکت کند و وقتی این اتفاق می‌افتد تخلیه روده ها می‌تواند بسیار دردناک باشد.

درمان هموروئید
علت یبوست چیست؟
وقتی بدن آب مواد غذایی را بیش از حد معمول جذب کند مدفوع سفت می‌شود و یبوست به وجود می‌آید. امکان دارد این روند موقتی و بخاطر مصرف مواد غذایی که طبع سرد دارد اتفاق بیوفتد. بعضی افراد مکانیزم بدنشان به صورتی است که همیشه آب مواد غذایی توسط بدن آنها بیشتر از حد معمول جذب می‌شود درنتیجه احتمالاً فرد از دوران کودکی با بیماری یبوست درگیر است و این بیماری در میانسالی برای شخص مشکلات جدی ایجاد کند. لذا این دسته از افراد می‌بایست سریعا نسبت به رفع یبوست اقدام کنند همانطور که در قبل گفته شد با اصلاح رژیم غذایی و مصرف مواد فیبر دار و همچنین مصرف روزانه آب تا حدودی می‌توان یبوست را کاهش داد ولی برای خلاص شدن از این بیماری می‌بایست روش های درمانی جدی تری را بررسی و مورد توجه قرار دهید.
درمان گیاهی هموروئید

علت یبوست از دید حکیمان طب سنتی

حکیمان برجسته طب سنتی علت یبوست را غلبه و تجمع سودا در ناحیه تحتانی بدن می دانند و بر این باورند که هرچه میزان سودا در بدن افزایش یابد افراد بیشتر مستعد این بیماری می شوند، غلبه سودا همان سو مزاج سوداوی بوده که بدن را روبه سردی و خشکی بیش از حد می برد. 

درمان بواسیر با دارو

دیگر علل یبوست:

1-فقدان فیبر در رژیم غذایی
افرادی که درر رژیم غذایی خود به مقدار کافی از فیبر استفاده نمی‌کنند،به احتمال زیاد از یبوست رنج می‌برند.مهم است غذاهای غنی از فیبر،مانند:میوه ،سبزیجات و دانه های غنی مصرف کنید.فیبر باعث ترویج حرکات روده می‌شود و از یبوست جلوگیری می‌کند.غذاهایی که دارای فیبر کم هستند ،عبارتند از:غذاهای پرچرب،مانند پنیر، گوشت و تخم مرغ.
2- عدم فعالیت فیزیکی
یبوست ممکن است گاهی به دلیل بیش از حد غیر فعال بودن فیزیکی یک فرد رخ دهد که در بزرگسالان و افراد مسن بیشتر دیده می‌شود. برای افرادی که در مدت طولانی یا حتی برای چندین روز یا چند هفته رژیم گرفته اند، خطر ابتلا به یبوست به طور قابل توجهی افزایش میابد. برخی از کارشناسان معتقدند که فعالیت بدنی ، متابولیسم بالا راحفظ می‌کند و فرایند های بدن را کند تر می‌کند.
3- داروها
داروهای ضد درد (مواد مخدر)
داروهای حاوی کدئین
داروهای ضد افسردگی(آمیتر یپتیلین)
داروهای ضد تشنج
مکمل های آهن دار
داروهای مسدود کننده کانال کلسیم
آنتی اسیدهای حاوی آلومینیوم
و......باعث ایجاد یبوست در فرد می‌شوند.
چه عواملی باعث ایجاد یبوست می شود
4- شیر
برخی از مردم هنگام مصرف شیر و فراوردهای لبنی با مشکلات هضم و شکم درد و حتی یبوست مواجه می‌شوند.
5- سندروم روده تحریک پذیر
افرادی که دچار سندروم روده تحریک پذیر هستند، در مقایسه با سایر افراد، بیشتر در معرض یبوست قرار می‌گیرند.
6- بارداری
در بارداری به علت تغییرات هورمونی و اینکه بزرگ شدن رحم باعث فشرده شدن روده می‌شود و عبور غذا را کند می‌کند،احتمال ایجاد یبوست بسیار زیاد است.
7- پیری
هر چقدر سن بالاتر برود، متابولیسم کاهش می‌یابد و فعالیت روده کم می‌شود.عضلات موجود در دستگاه گوارش کار نمی‌کنند و به همین ترتیب امکان ایجاد یبوست بالا می‌رود.
8- تغییرات در روال روتین زندگی
هنگامی که یک شخصی سفر می‌کند، روال معمول زندگیش تغییر می‌کند و به هم میریزد حتی این موضوع می‌تواند سیستم گوارش بدن را تحت تاثیر قرار دهد و گاهی اوقات منجر به یبوست شود. وقتی وعده های غذایی در زمان های مختلف مصرف می‌شود ساعت خواب تغییر می‌کند.تمام این تغییرات می‌تواند خطر ابتلا به یبوست را افزایش دهد.
9-به موقع و در صورت نیاز به توالت نمی‌روید
هر چقدر رفتن به دستشویی را به تاخیر بیندازید و زمان طولانی تری طی شود، مدفوع خشک تر و سخت تر می‌شود.( شدت یبوست افزایش می یابد).
11- به اندازه کافی آب نمی نوشید
اگر در حال حاضر دچار یبوست شده اید، نوشیدن آب نمی‌تواند آن را تسکین دهد. اما قبل از مبتلا شدن به آن ، با نوشیدن آب کافی می‌توانید خطر ابتلا به یبوست را کاهش دهید. همچنین بسیاری از نوشابه ها و مایعات حاوی کافئین می‌توانند آب بدن را کم کنند و باعث یبوست شوند.
12- مشکلات روده بزرگ یا راست روده بودن
تومورها می‌توانند فضاها را فشرده یا محدود کنند و باعث ایجاد یبوست شوند همچنین این مشکلات باعث زخم در بافت نیز می‌شوند و یبوست را بیشتر می‌کند.
13- برخی بیماریها و شرایط
بیماری‌هایی که تمایل به کم کردن سرعت حرکت مدفوع از طریق روده بزرگ و راست روده را دارند .و با انسداد، باعث یبوست می‌شوند.

درمان بواسیر با دارو

کنترل گیاهی یبوست

یک محصول 100% گیاهی است که توسط پزشکان گیاه شناس با تلاس فراوان ساخته شده است. این محصول یک دارو محسوب نمی‌شود و جزو دسته‌ی مکمل ها می‌باشد و می‌تواند مشکلات یبوست شما را به طرز قابل ملاحظه ای رفع کند. از آنجائیکه در این محصول از گیاه سنا که برای روده و معده ضرر دارد استفاده نگردید و هیچ مواد شیمیایی در ساخت آن بکار برده نشده است، شما می‌توانید تا مدت طولانی این محصول را استفاده کنید. بخاطر طعم بسیار تلخ گیاهان بکار برده شده، محتویات در کپسول ژلاتینی قرار گرفته است، در هر قوطی 90عدد کپسول وجود دارد که برای مصرف سه ماه می‌باشد. گیاهانی همچون آلورا، کتیرا، سقمونیا، رب ریوند و... در این محصول استفاده شده است. ضمناً شما می‌توانید پس از خرید در صورت عدم رضایت از عملکرد محصول، تا ده روز آن را پس داده و کل مبلغ پرداختی خود را پس بگیرید. مرکز گیاهی حکیم پاشا جزو معتبر ترین مراکز کل ایران است و به حقوق شما احترام می‌گذارد.

ارسال به سراسر ایران رایگان

عطاری حکیم پاشا

مجموعه گیاهی حکیم پاشا

خداوند در طبیعت، گیاهانی برای درمان همه بیماری ها آفریده است.